DİĞER HABERLER
Marmara Üniversitesi Öğrencileriyle Çevrimiçi Buluşma
15.03.2023

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırma Vakfı’na Ziyaret

Merkez Başkanımız Dr.SAM Başkan V. Büyükelçi Dr. Hasan Ulusoy, düşünce kuruluşlarına yönelik ziyaretleri kapsamında, Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırma Vakfı’nı (SETA) ziyaret etmiş, Genel Koordinatör Prof. Dr. Burhanettin Duran ile bir görüşme gerçekleştirmiştir.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğrencileri ile Buluşma
21.12.2022

Bilkent Üniversitesi Öğrencileri ile Seminer

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi öğrencilerinin Bakanlığımızda konuk edildiği etkinlikte öğrencilere Bakanlığımızdaki kariyer ve staj imkanları ile Antalya Diplomasi Forumu hakkında bilgi verildi.

YENİ YAYINLAR
SAM Yayınları
12.05.2023

SAM Papers No 23:The Disaster of the Century, Relief Diplomacy, and International Solidarity

Two massive earthquakes hit Türkiye’s southeast region along the Syrian border on February 6, 2023. The earthquakes, which both occurred in the Kahramanmaraş province, had tremendous magnitudes; the Pazarcık quake was 7.7 and the Elbistan was 7.6 on the Richter scale. They were felt as far away as Jordan, Israel, Libya, Egypt, and Lebanon. The first earthquake occurred in Pazarcık at 04:17 am local time and lasted until 06:30 am; 42 aftershocks were recorded.

SAM Yayınları
21.11.2022

SAM Papers No 22: SAM Papers No 22:Implications of NATO’s 2022 Strategic Concept on its Enlargement and Partnership Policies and Türkiye’s Position: Challenges and Opportunities

NATO'nun Soğuk Savaş sonrası ilan ettiği diğer stratejik konseptlerinden farklı olarak, NATO 2022 Stratejik Konsepti, Avrupa-Atlantik Bölgesi’nin barış içinde olmadığını kabul ederek ve Rusya Federasyonu'nu NATO üyelerine yönelik doğrudan bir tehdit olarak göstererek söylemde önemli bir değişikliğe işaret etmektedir. Bu nedenle, belge savunma ve caydırıcılık alanlarını yeniden öncelikli kılmış ve İttifak’a yönelik devlet kaynaklı tehdit söylemi güçlendirmiştir. Bu söylemin NATO'nun genişleme ve ortaklık politikalarına yönelik yansımaları olmaktadır.