DİĞER HABERLER
Yeniden Asya
26.12.2019

Yeniden Asya Çalıştayı

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun 11. Büyükelçiler Konferansında açıkladığı “Yeniden Asya” politikamızın şekillendirilmesi amacıyla üniversite ve düşünce kuruluşlarımızın değerli temsilcilerinin politika önerilerini almak üzere “Yeniden Asya Çalıştayı” Ankara’da gerçekleştirililmiştir.

Sample Article
22.01.2020

KYK Geleneksel 5. Tematik Kış Kampları

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen “Kredi ve Yurtlar (KYK) Geleneksel 5. Tematik Kış Kampları” kapsamında Ankara’da kampta bulunan Dicle, Selçuk ve Necmettin Erbakan Üniversitelerinden öğrenciler Bakanlığımızda ağırlanmıştır.

YENİ YAYINLAR
SAM Yayınları
23.05.2020

COVID-19 Sonrası Küresel Sistem: Eski Sorunlar, Yeni Trendler

Küresel salgın ve ürettiği belirsizlik ortamında Dışişle­ri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak COVID-19 sonrasındaki döneme ışık tutma amacıyla hazırladığımız bu çalışma, pandeminin devam ettiği bir zamanda değerli akade­misyen ve uzmanların ön analizlerine dayanmaktadır.

covid-19 sonrası dünya
02.07.2020

COVID-19 Sonrası Dünya: İşbirliği mi Rekabet mi?

Uluslararası toplum olarak, devam eden salgınla ilgili tünelin sonunu gördüğümüzde, daha gerçekçi bir hasar değerlendirmesi yapabilmek için daha iyi konumda olacağız. Dolayısıyla, pandeminin uluslararası ilişkilerde başat ve yükselen akımlar üzerindeki gerçek etkisini ölçebileceğiz. Ancak, devletlerin ve küresel yapılanmanın bugün attığı - veya atmadığı - adımlar, gelecekte karşılaşacakları fırsat ve sınamaları belirlediğinden, bazı ön değerlendirmelerin yapılması önem taşımaktadır.