3-5 Kasım 2014 Bakü, Gebele, Ağdam - Azerbaycan

SAM ve Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Strateji Araştırmaları Merkezi (AzerSAM) işbirliğinde 3-5 Kasım 2014 tarihlerinde Azerbaycan'ın Bakü ve Gebele şehirlerinde ''Azerbaycan'da Türkiye Günleri'' başlığı altında etkinlikler düzenlenmektedir.

Etkinliklerin ilk gününde, Azerbaycan Diplomasi Akademisi'nde ve Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi'nde, aralarında TBMM Azerbaycan Dostluk Grubu üyesi ve AK Parti Erzurum Milletvekili Sayın Adnan Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Zafer Benli, SAM Başkanı Prof. Dr. Ali Resul Usul ve AzerSAM Başkanı Farhad Memmedov'un da bulunduğu üst düzey yetkililer, uzmanlar ve akademisyenlerin katılımlarıyla konferanslar düzenlenmiştir.

Etkinliklerin ikinci gün programı için Gebele'ye geçen heyet, burada Azerbaycanlı muadilleriyle birlikte bir yuvarlak masa toplantısına iştirak etmiştir. Aynı gün içerisinde büyük bir bölümü Ermeni işgali altındaki Ağdam rayonunun hür kesimine de ziyarette bulunan heyet, burada Ağdam valisiyle ve yerel halkla biraraya gelerek görüşmelerde bulunmuştur.

Etkinliklerin üçüncü ve son gününde SAM heyeti AzerSAM Başkanı Farhad Mammadov'u makamında ziyaret etmiş, akabinde AzerSAM merkez binasında bir basın toplantısı düzenlenmiştir.