14 Eylül 2012 Ohri, Makedonya

Balkan Savaşlarından Balkan Barışına başlıklı projemiz kapsamında 14 Eylül 2012 tarihinde Ohri’de bir çalıştay gerçekleştirilmiştir.

Çalıştaya ülkemizi temsilen Merkezimiz Başkanı Prof. Dr. Sayın Bülent Aras ve Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Gürsel Dönmez katılmışlardır.

Moderatörlüğünü Karabey Mahalle Derneği sekreteri Maksud Ali’nin yaptığı ve Ohri’de Ufuk Derneği ve Karabey Mahalle Derneği’nin koordinatörlüğünde Ohri Belediye Meclis salonunda düzenlenen çalıştaya Türk Milli Birlik Hareketi Genel Başkanı ve Milletvekili Erdoğan Saraç, Türk Hareket Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Adnan Kahil, T.C. Ohri Fahri Konsolosu Abdurrahim Bayraktar, Ohri Belediye Meclis üyesi Cemal Rahman ile çok sayıda konuk katılmıştır.

Etkinlikte öncelikle Başkanımız Prof Dr. Aras, Türk Dış Politikası ve Balkanlar Konusunda bir sunuş gerçekleştirmiştir. Daha sonra Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı - Başkan Yardımcısı Dr. Gürsel Dönmez, Başkanlıklarının Balkanlarda yapmış olduğu faaliyetler ve geleceğe dönük projeleri hakkında katılımcıları bilgilendirmiştir.

Çalıştayın son bölümünde izleyicilere söz verilmiş olup, soru cevap şeklinde panelistler ve katılımcılar arasında görüş alışverişinde bulunulmuştur.