28-29 Mayıs 2014 Ankara

SAM ve Türk Silahlı Kuvvetleri Terörle Mücadele Mükemmeliyet Merkezi (TMMM) tarafından 28-29 Mayıs 2014 tarihlerinde Ankara’da “Diplomasi ve Yumuşak Gücün Terörle Mücadeledeki Rolü” konulu bir çalıştay düzenlenmiştir.

Çalıştayın ilk oturumunda, TMMM Direktörü Albay İsa Aslan’ın açılış konuşmasını müteakip, Dışişleri Bakanlığı Siyaset Planlama Genel Müdürü Büyükelçi Sayın Altay Cengizer onur konuğu olarak katılımcılara hitapta bulunmuştur.

Çalıştaya katılan askeri ve diplomatik uzmanlar ile akademisyenler, günümüzün postmodern uluslararası ortamında karşılaşılan asimetrik terör tehdidine karşı yürütülen mücadelede sert güç ve yumuşak güç unsurlarının en verimli kombinasyonuna ne şekilde erişilebileceğine ilişkin görüş ve kanaatlerini içeren sunum ve konuşmalar yapmışlardır.

Çalıştayda yapılan sunum ve konuşmaların önümüzdeki dönemde Merkezimiz tarafından yayınlanan “SAM Papers” serisi kapsamında bir basılı yayın haline getirilmesi, ayrıca kamuoyunun istifadesini teminen SAM internet sitesinin “Yayınlar” bölümüne konulması öngörülmektedir.