13 Aralık 2012 Ankara

Kamu Diplomasisinden Sorumlu NATO Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi Kolinda Grabar 13 Aralık 2012 tarihinde Bakanlığımıza yeni katılan ve Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi tarafından yürütülen temel ve hazırlayıcı eğitim programına devam eden genç diplomatlarımıza NATO ve Kamu Diplomasisi faaliyetleri hakkında bir konuşma yapmıştır.

Büyükelçi Kolinda Grabar konuşmasında, Türkiye’nin NATO’ya katılımının 60. yıldönümünde kamu diplomasisi faaliyetleri çerçevesinde araştırma merkezlerine, düşünce kuruluşlarına, üniversitelere ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik bir program yürütüldüğünü ve bu program çerçevesinde gerçekleştirilen çeşitli aktivitelerde verilmek istenen mesajın “NATO Türkiye’ye; Türkiye de NATO’ ya önem vermektedir.” şeklinde olduğunu belirtmiştir.

Sayın Grabar konuşması sonrasında; Türkiye NATO ilişkileri, ekonomik kriz, Türkiye AB ilişkileri, İsrail Filistin Sorunu ve Suriye’ye askeri müdahale olasılığı konularında genç diplomatlar tarafından kendisine yöneltilen soruları cevaplamıştır.