16 Mart 2015 Tiflis

Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM), Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesindeki Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) ve Gürcistan Uluslararası ve Stratejik Çalışmalar Vakfı (GFSIS) işbirliğinde, 16 Mart 2015 tarihinde Tiflis’te “The Future of Trilateral Cooperation: New Perspectives and Challenges” başlıklı bir uluslararası konferans tertip edilmiştir.

Bahsekonu konferansa, adıgeçen düşünce kuruluşlarının saygıdeğer Başkanları; Prof. Dr. Ali Resul Usul, Dr. Alexander Rondeli ve Dr. Ferhad Mammadov, Gürcistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Gigi Gigiadze, Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mikheil Janelidze ve Gogita Gvenetadze ve üç ülkeden değerli katılımcılar iştirak etmiştir.

Toplantı kapsamında, bölgesel güvenlik ve üçlü işbirliği, ekonomi ve taşımacılık konularında gelişen perspektifler, yeni İpek Yolu projesi hususlarında fikir alışverişi sağlanmıştır.

Oturumların sonunda gerçekleştirilen soru-cevap bölümlerinde adıgeçen katılımcılar, karşılıklı olarak birbirlerine yönelttikleri soruları cevaplandırmışlar ve ele alınan konularla ilgili düşüncelerinin yanı sıra önerilerini de paylaşmışlardır.