Etkinlikler

Çalıştay – “Turkey-China Relations in a Broader Perspective”


02.06.2016
Ankara

Merkezimiz ve Çin Sosyal Bilimler Akademisi (CASS) arasında, 2 Haziran 2016 tarihinde Ankara’da merkezimizin evsahipliğinde “Turkey-China Relations in a Broader Perspective” başlıklı bir çalıştay gerçekleştirilmiştir.

Üç oturum halinde düzenlenen toplantıda bir araya gelen akademisyenler ve diplomatlar Türkiye-Çin ilişkileri ve bölgesel gelişmeleri detaylı olarak ele almıştır. Toplantıda, “Turkey-China Bilateral Relations”, “The ‘One Belt One Road Project’ and Turkish-Chinese Cooperation” ve “Turkey and China in the Changing Geopolitical Landscape of the Middle East” başlıkları üzerinde tartışılmıştır.

SAM Başkanı Prof. Dr. Ali Resül Usul’ün açılış konuşmasını yaptığı toplantıya Türk tarafından Doç. Dr. Mesut Özcan (Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi Başkanı), Elçi Hakan Kıvanç (Dışişleri Bakanlığı Doğu Asya Genel Müdür Yardımcısı), Elçi Cengiz K. Fırat (Dışişleri Bakanlığı Genel ve İkili Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcısı), Prof. Selçuk Çolakoğlu, Doç. Dr. Şirin Saraçoğlu, Dr. Altay Atlı ve Dr. Oytun Orhan ile Çin tarafından Li Peilin (CASS Başkan Yardımcısı), Prof. Tang Zhichao, Prof. Yu Guoqing, Prof. Zhang Qizi, Associate Professor Zhao Huirong, Associate Professor Tong Fei, Li Bin, Yang Guang,, Zhang Yi, Zhou Yunfan, Xu Xiujun ve Liu Yingxiang tarafından katılım sağlanmıştır.