YENİ YAYINLAR
SAM Yayınları
22.01.2024

SAM Papers No 26: Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın TBMM Genel Kuruluna Hitabı

SAM Papers’da Dışişleri Bakanımız Hakan Fidan’ın TBMM Genel Kuruluna Hitabı İngilizce çevirisi ile birlikte takdim ediliyor.

Bakanımız Fidan’ın bütçe görüşmeleri vesilesiyle 21 Aralık 2023 tarihinde TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma, dış politikamızın önceliklerini gerekçeleriyle birlikte anlatan bir “siyasa konuşması” olma özelliği taşıyor.

Konuşma, dış politika gündeminin önemli başlıklarına ilişkin ufuk açıcı perspektifler sunuyor.

SAM Yayınları
05.01.2024

SAM Papers No 25:The Palestinian-Israeli Conflict and the Requirements of a Guarantorship Model

Dışişleri Bakanlığı’nın güncel konularda akademisyenlerin görüşlerine yer verme amacıyla yayımladığı SAM Papers’ın 25. sayısındaki makale, Filistin-İsrail çatışmasının çözümünde garantörlük modelinin gerekliliğini irdeliyor.

Yazar Işıksal, bu çatışmanın sürekliliğini ve tüm bölgeyi nasıl etkilediğini tarihi bir perspektifle gözler önüne seriyor.

Perceptions

Perceptions 2023 Sonbahar - Kış Sayısı

Dışişleri Bakanlığı’nın resmi akademik yayını Perceptions: Journal of International Affairs dergisinin yeni sayısı çıktı.

İngilizce olarak yayınlanan Perceptions’ın Autumn-Winter 2023 sayısında küresel siyasette rol alan etkin ülkelerin dış politikaları, diplomasi tarihi ve küresel sorunlara dair diplomatik yaklaşımlar irdeleniyor.